Gra scenariuszowa dla firmy, nietuzinkowe zwiedzanie miasta, gra terenowa – oto przykładowe scenariusze Waszej zabawy!

Poniżej przedstawione przykłady to propozycje uniwersalne – sprawdzające się w grupach mieszanych, zadowalające różne grupy wiekowe – poprzez odpowiedni dobór zadań, jesteśmy w stanie dopasować grę pod Wasze potrzeby i oczekiwania.  Na przestrzeni kilku lat nieustannej organizacji gier, mamy dużo szerszy wachlarz propozycji. Jeśli żaden z poniższych scenariuszy nie przypadnie Wam do gustu, chętnie przedstawimy inne, bądź zaprojektujemy scenariusz oparty o wskazaną przez Was tematykę.

Podróż po osi czasu – gra terenowa wpisująca się w każdą scenerię.

Przenosimy się w przeszłość. Nasza podróż obejmować będzie czasy bez motoryzacji, mody, komputerów, telewizji oraz telefonów. Dzieje ziemi rozpoczynają się na nowo a grupy śmiałków stają się odpowiedzialne za wykreowanie cywilizacji. Podróżnicy po osi czasu będą musieli zmierzyć się
z czasami chaosu i ciemności, sprostać pradawnym czasom gdy człowiek nie wiedział co to ogień, znaleźć wspólny język, czy wynaleźć maszyny umożliwiające wykonywanie przyziemnych prac. Są zdani na siebie. Pozostaje im tylko połączyć siły, przebyć razem tę podróż i wspólną pracą osiągnąć sukces.

Wrocławskie tajemnice – nietuzinkowy sposób zwiedzania miasta, gra miejska.

Wrocław czaruje tajemnicami ? jest to miasto przepełnione zapomnianymi miejscami, zapierającymi dech w piersiach historiami i legendami. Przyszedł czas na ich poznanie? Scenariusz tejże gry, pozwala na alternatywny sposób zwiedzenia i poznania ?miasta mostów?, ?miasta spotkań? ?miasta krasnali?
i MIASTA TAJEMNIC. Dla tych którym wydaje się, że wiedzą wiele i dla tych, którzy czują że nie wiedzą nic. Zapraszamy do zagłębienia się w sekretach stolicy Dolnego Śląska? reszta niech pozostanie tajemnicą, spraw by przyszedł czas na jej odkrycie.

Sherlock Holmes – gra miejska

Od pewnego czasu w mieście dochodzi do wielu przestępstw, których sprawcy są nieuchwytni dla miejskiej policji a nawet tajnych detektywów. Sprawa toczyłaby się tradycyjnym rytmem gdyby nie fakt, że szajka, która stoi za wszystkim, kradnie cenne dzieła sztuki a ostatnie ?  skradzione ubiegłej nocy
z Muzeum Narodowego według policyjnych informatorów jeszcze nie opuściło granic miasta?.

Najwyższy czas by sprawę w swoje ręce wzięły nieprzypadkowe osoby, ale Ci, którzy mają w sobie niezwykły potencjał, spryt i zdolności. Tu nie ma czasu na zbędne protokołowanie, analizowanie historii włamań i ślęczenie nad biurkiem do późnych godzin! Obraz wart 5 000 000 jeszcze przed zmrokiem ?rozpłynie się w powietrzu? jeśli nikt go nie odnajdzie?

Sam Sherlock Holmes prosi Was o pomoc. W pojedynkę nie uda mu się odnaleźć dzieła sztuki, a tym samym schwytać przestępców. Wspólnymi siłami można jednak zdziałać wiele! każdy zespół detektywistyczny musi się spieszyć by w jak najkrótszym czasie zdobyć wszystkie poszlaki. Łącząc je w całość na pewno uda się dotrzeć do obrazu a tym zapobiec kolejnym kradzieżom i przestępstwom.

Mapy przygotowane, niezbędne Wam akcesoria ? udostępnione! Pozostaje tylko liczyć na Wasz spryt, umiejętność logicznego i trzeźwego myślenia, orientację w terenie i znajomość technik negocjacyjnych ? pamiętajcie każda twarz służy do wyrażania emocji a każdy przechodzień może być źródłem informacji?

Profil Zabójcy – gra scenariuszowa dla firm

6 zbrodni, każda zupełnie inna, jedna brutalniejsza od drugiej.  Przyszedł czas na ponowną ekspertyzę i rozgrzebywanie spraw, by zapobiec kolejnym zdarzeniom. Wreszcie zostały zauważone zależności. Świeżo upieczony detektyw – Piotr Salsa od lat interesujący się profilowaniem, zdolny uczeń szkoły policyjnej,  poruszył niebo i ziemię by ściągnąć do Wrocławia profesjonalistów takich jak Wy.

W miejscach zbrodni zebrał dla Was dowody, odtworzył sceny z przeszłości abyście Wy, zbierając wszystko w całość, przyglądając się charakterowi wszystkich spraw ? potwierdzili ich zależności, a przede wszystkim stworzyli profil zabójcy.

Miejsca, które na co dzień stanowią największe atrakcje turystyczne Wrocławia stały się scenerią okrutnych zbrodni, a ich autor wciąż przebywa na wolności.  Weźcie sprawę w swoje ręce, połączcie fakty i pomóżcie policji znaleźć seryjnego mordercę.

Macie 4 godziny na dotarcie do 6 punktów i na podstawie analizy zgromadzonych tam dowodów poznać charakter, motyw, wzrost, wysokość, stworzyć rysopis – wskazać kim jest morderca. Zegar tyka, czy kolejna potencjalna ofiara jest już namierzona? Czy uda się schwytać odpowiedzialną za zbrodnie osobę i udowodnić jej winę niezbitymi dowodami?